سومین کارگاه از مجموعهTalkWalk

Code-structed City: Hyperloop LA

اساتید: Stefano Paiocchi  / Arian Hakimi Nejad

دستیار: پوریا بنی آدم

تاریخ برگزاری:   27 آذر ماه  الی 3  دی ماه 1395

دانشجویان:

بهار باقری/ حامد زاهدمنش/ پانیذ فرخ سیر/ آرمان نجاری/ هومان سالیانی/ شایان ادهم/ رسول فتح الهی/ آرمین بادیان/ شبنم خضری

 

 

توضیحات دوره:

ورکشاپ کد استراکتد سیتی یک مطالعه فشرده 7 روزه بود؛ که تمرکز اصلی آن بر روی هندسه‌ی صفحه های مینیمال قرار گرفت. مسئله ای که سال هاست از طریق ورکشاپ های مشابه در زمینه‌های مختلف مانند مد مورد مطالعه دایرکتورهای آن بوده است. هدف از این ورکشاپ ها خارج کردن این هندسه ها از ریاضیات پیچیده و تبدیل آن به فرم های قابل پوشیدن در مد و یا فرم هایی قابل تصرف در معماری بوده است. زمینه ای که برای این ورکشاپ در نظر گرفته شد ایستگاه هایپرلوپ شهر لس انجلس بود. 

 ورکشاپ با توضیح های در مورد مطالعات فرای اتوو آغاز شد. سپس دستاوردهای ورکشاپ های گذشته برای شرکت کنندگان نمایش داده شد تا اهداف مطالعه پیش رو روشن شود. برای شروع مطالعه 3 هندسه از صفحه های مینیمال انتخاب شد که به صورت ماکت های سه بعدی پرینت شده در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت تا با مشاهدات شخصی و تعامل با  ویژگی های آن ها بیشتر آشنا شوند. 

در فاز بعدی شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند. هر گروه شروع به واکاوی یکی از هندسه‌های انتخابی کرد تا پارامترهای شاخص در هندسه ی خود را شناسایی کنند. بعد از آن در روندهای مختلف با تغییر پارمترها شروع به تولید صفحاتی کردند. این روند ها انعطاف پذیری هر هندسه برای تبدیل شدن به فضا را ملموس تر کرد. در مرحله بعد با همان رویه ی قبلی با قرار دادن هرکدام از هندسه ها در کنار هم سعی در گسترش آن ها در جهت های مختلف شدند. تکنیک morphing بر روی صفحات مربع ، دایره، و استوانه که مسیری دیگر در جهت رشد و بسط هندسه به عنوان یک فرم واحد بود مورد ارزیابی قرار گرفت.

بعد از روال طی شده در هندسه های صفحات مینیمال؛ مطالعات در مورد زمینه که شامل معرفی هایپرلوپ، ویژگی های ایستگاه آن و سایت در نظر گرفته شده برای آن در لس آنجلس انجام شد. نظریه های الن ماسک، پایه گزار این نسل از حمل‌و‌نقل، برای آشنایی با ویژگی های آن مورد بررسی قرار گرفت. هر گروه با توجه به ویژگی‌های ایستگاه مد نظر و پتانسیل های موجود در سایت شروع به تولید پیشنهاد های پاسخگو به برنامه ها کردند. که هر گروه با تصفیه های متناوب به 3 پیشنهاد نهایی رسید. و با تصمیم هر گروه مبنی بر قابلیت های پیشرفت در فرم، یکی از آن ها برای توسعه و ارائه انتخاب شد. 

 

            .