نشست هندسه پنهان

سخنرانان: محسن مریزاد، مرضيه رجب زاده
زمان برگزاری:
سه شنبه 28 دی ماه 95
ساعت:
17 الی 19

 

برای رزرواین دوره ، فرم زیر را تکمیل نمایید
نام (*)

Invalid Input
ایمیل (*)

Invalid Input
نام خانوادگی (*)

Invalid Input
شماره همراه (*)

Invalid Input



"هندسه های پنهان" نشستی در مورد بررسی استودیوهای آموزشی معماری دانشگاه ارگان آمریکا و پروژه های طراحی مبتنی بر تحقیق است که بر پتانسیل همسو سازی سیستم های هندسی در جهت پاسخگوی همزمان به چالش های ناهمگن طراحی تمرکز دارد. این روند طراحی، سیستم دو مرحله تحقیق و آزمایش و به دنبال آن طراحی و انطباق را پیگیری می کند. بررسی و تحقیق کیفیت فضایی و عملکردی سیستم های هندسی، یک پلتفرم مولد ایجاد می کند که در آن هندسه نقش یک همگن ساز بین طراحی، سازه، عملکرد را ایفا می کند. هدف این است که روند طراحی از طریق تحقیقات مترکز بر هندسه های ابتدایی و گسترش آنها به یک سیستم یکپارچه فرمالی به عنوان مولد پایه را جایگزین طراحی کانسپت محور کند. این رویکرد طراحی با روش های تحقیقاتی دیجیتالی و فیزیکی همواره همراه بوده  و در جهت کمک به درک تکنیک های مولد و فرآیندهای طراحی یکپارچه در ساختارهای آموزشی و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از نشست "هندسه های پنهان، ایجاد یک محیط تبادل نظر و اطلاعات برای ایجاد پلی میان آموزش طراحی و کار حرفه ای می باشد.

‘Hidden Geometries’ is a series of research-based design studios and projects focused on the integrative potential of geometry systems to simultaneously respond to multifarious design challenges. The process pursues a two-phase system of research and experimentation, followed by design and adaptation. Interrogation of functional, formal and spatial qualities of geometry systems creates a generative platform, in which geometry acts as a synthesizer between design, structure, performance and association. The aim is to redirect and enhance the design process through focusing on a narrow field of integrative formal solutions as a baseline generative factor. This design approach is concurrent with rigorous digital and material exploration, to aid design pedagogy in understanding generative techniques and associative design processes. The objective of the ‘Hidden Geometries’ lecture is to encourage a collaborative environment of information exchange at the intersection of design pedagogy and practice. As such, we welcome your participation and involvement in this important conversation.

بیوگرافی:
محسن مریزاد مدرس دانشگاه ارگان آمریکا و متخصص در زمینه معماری و طراحی شهری می باشد ایشان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران سپری کرد و مقطع کارشناسی ارشد خود را در زمینه های معاری پایدار با موضوع طراحی بلوک خودکفا برای بارسلونا و دیجیتال مورفوجنسیس با موضوع طراحی شهری بر اساس ارتباط ریاضیات و منطـق هنسه های طبیعت در مدرسه عالی معماری کاتالونیا ( IaaC ) گذراند. پس از آن با بازگشت به ایران و برگزاری ورکشاپ های با زمینه های امرجنت مرتیال و هندسه های هوشمند در تهران و داینامیک فیلدز در رومانی و آموزش در دانشگاه تهران و ... سعی در برقراری ارتباط در زمینه پژوهش و طراحی را دارد. همچنین سوابق همکاری در دفاتر فیروز فیروز و شیردل و همکاران را در زمینه فعالیت حرفه ای دارا می باشد. وی در سال 1395 دفتر معماری
 United Design Architecs  را به همراه احمد بطحایی، رها اشرفی و مرضیه رجب زاده پایگذاری کرد.

مرضيه رجب زاده اكنون در دانشگاه ايالتى اورگان در ايالت متحده امريكا مشغول به تدريس است. ايشان در سال گذشته كه در دانشگاه اورگان مشغول به كار بوده چندين پروژه تحقيقاتى و فبريكشن را با همكاران دانشگاه اورگان و دانشگاه ملبورن استراليا به انجام رسانده است.
مرضيه رجب زاده تخصص خود را در زمينه ديجيتال مورفوژنس و طراحى شهرهاى هوشمند از مدرسه معمارى عالى كاتالونيا در اسپانيا به انجام رسانده است. او به همراه همكاران رها اشرفى، احمد بطحايى و محسن مريزاد در سال ٢٠١٦ دفتر معمارى United Design Architects را تشكيل داده است و با همكاران پروژه هاى متنوع طراحى معمارى، تحقيقاتى و فبريكيشن را به انجام رسانده است.