طراحی محصول برای معماران

مدرس: محمدرضا عزیزی
زمان برگزاری:
پنج شنبه ها از ساعت 10 تا 14
مدت دوره: 12 جلسه - 48 ساعت
تاریخ شروع دوره:
4 آبان 1396
هزینه دوره: 1.400.000 تومان
مهلت تخفیف: ۱۰ درصد تخفیف ثبت نام ۷ نفر اول
وضعیت: در حال ثبت نام

 

برای رزرو ، فرم زیر را تکمیل نمایید
 1. نام (*)
  Invalid Input
 2. نام خانوادگی (*)
  Invalid Input
 3. شماره همراه (*)
  Invalid Input
 4. ایمیل (*)
  Invalid Input
 5. شهر(*)
  Invalid Input

 برای دهه های متوالی معماران بسیاری، خلاقیت خود در طراحی پروژه های با مقیاس بزرگ را وارد طراحی محصولاتی با مقیاس کوچک کرده اند، که از جمله معروف ترین آن ها می توان به میس وندروهه، لوکوربوزیه، زاها حدید، ژان نوول، رم کولهاس، دانیل لیبسکیند، هادی تهرانی و ... اشاره کرد. بسیاری از معمارانی که وارد عرصه طراحی صنعتی می شوند، عموماً به خاطر نیافتن محصولات موردنظر خود برای طراحی داخلی همچون مبلمان، روشنایی و ...، خود دست به کار شده اند.
همچنین بسیاری از تولیدکنندگان به سراغ نام های مشهور در معماری می روند تا از خلاقیت و نام آن ها برای تولید و برندینگ محصولات خود استفاده کنند. از سوی دیگر معمارانی که به دنبال نیاز شخصی دست به طراحی محصول می زنند در پی فرصتی می گردند تا طراحی خود را به تولید انبوه برسانند. چرا که هر فردی ممکن است تنها یک بار خانه ی جدید بخرد ولی خرید محصولات و مبلمان جدید محدودیتی ندارد. با وجود این که ممکن است تولید انبوه محصولات از لحاظ اقتصادی با شکست مواجه شود و به سودآوری نرسد، برای بسیاری از معماران طراحی در مقیاس بزرگ معماری و مقیاس کوچک طراحی صنعتی چالش برانگیز و لذتبخش است.
برخی از معماران معتقدند با طراحی محصول می توانند کنترل بیشتری روی محیط معماری خودشان داشته باشند و با ورود به عرصه ی طراحی مبلمان، روشنایی و عناصر دیگر حس می کنند معماری کلی بنا از هویت منسجم تری برخوردار است. یکی از مزیت های نسبی معماران به سایر مشاغل این است که به بازار توجه می کنند تا بخش هایی که نیازی به لحاظ عناصر معماری در آن وجود دارد شناسایی کنند و با طراحی محصول خود این کمبود را مرتفع کنند.
در طراحی صنعتی، هنر و مهندسی و تجارت در هم می آمیزند تا در نهایت یک محصول به دست آید. به همین خاطر است که در طول دوره ی طراحی صنعتی، روش های عرضه ی کانسپت های طراحی در بازار در کنار توجه به وجوه اجتماعی، زیست محیطی، عملکردی، اقتصادی، زیبایی و اگونومیک آموزش داده می شوند.

 

سخنرانان مهمان دوره:

حسین مدنی - Design intellectual toolkit

علیرضا امتیاز - انباشتگی محصولات

عارف منتظری - Material Thinking

 

احسان آل رضا - روش های نوآورانه ی ساخت (Innovative fabrication methods)