از کنترل تا طراحی لابراتوار تجربی بر سیستم هاي مواد و تکنیک هاي طراحی

استاد: پیمان اسماعیل پور
زمان برگزاری:
پنجشنبه هاو جمعه ها / 15 الی 19
مدت دوره:
11 جلسه - 44 ساعت
هزینه دوره:
975000تومان
شروع دوره :
 21 بهمن ماه 1395
مهلت تخفیف:
10 درصد تخفیف ثبت نام 7 نفر اول
وضعیت دوره:
در حال برگزاری

 

برای رزرواین دوره ، فرم زیر را تکمیل نمایید
نام (*)

Invalid Input
ایمیل (*)

Invalid Input
نام خانوادگی (*)

Invalid Input
شماره همراه (*)

Invalid Inputامروزه در اغلب مدارس و دانشکده‌های معماری پیشرو در دنیا دوره‌های متعددی به منظور شناخت مواد و چگونگی کاربرد آنها [در معماری معاصر]، و بر پایۀ تحقیق و بررسیِ خواص مواد و استفاده از ویژگی‌های آنها به منظور طراحی ساختارهای بدیع و پیش‌ برد «لبه‌های دیسیپلین معماری»، برنامه‌ریزی شده‌اند. علاوه بر ماهیت تجربی این برنامه‌ها،‌ نقطه‌نظر مشترک میانشان ایجاد ارتباط بین «شیوه‌های سنتی ساخت»، «رفتار ماده» و «تکنولوژی و دانش رایانش» می‌باشد. با توجه به پیشرفت ابزارهای دیجیتال، نیاز به بازنگری نسبت به مواد و استفادۀ از آنها در قلبِ روند طراحی دو چندان شده، که به موجب آن رویکردی شکل می‌گیرد که دیگر نه سنتی است و نه دیجیتال محض....
اکنون، حوزه های گوناگونی از سیستم‌های مواد در دست تحقیق و طراحی می‌باشند که از آن جمله می‌توان flexible formwork systems یا Aggregates Structures را نام برد. این دوره به بررسی و استفاده از ظرفیت‌های چنین سیستم‌هایی از مواد و استفاده از شیوه‌های دیجیتالِ تحلیل و شبیه‌سازی آنها با استفاده از ابزارهایی مانند Grasshopper & Kangaroo  بر مبنای ویژگی‌ها و رفتارهایشان می‌پردازد. فرایند طراحی در این دوره در جست و جوی ایجاد پلی میان تکنیک‌های دیجیتال/مدل سازی و فعل ساختن است و هدف علاوه‌ بر آموزش تکنیک‌های طراحی و مسائل مربوط به این سیستم‌ها، یادگیری روند تحقیق در این حوزه است که می تواند برای افراد علاقمند به ادامۀ تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی نیز مفید واقع شود. در طول دوره بستری برای طراحی در نظر گرفته شده و علاوه بر مدل های فیزیکی که در روند تحقیق/طراحی باید ساخته شوند، محصول نهایی برای هر گروه از دانشجویان، طرح یک «محیط» است که در کنار یکدیگر «محیطی کامل» را ایجاد می کنند.

پیمان اسماعیل پور پس از اخذ مدرک کارشناسی در سال 2012 وارد دورۀ کارشناسی ارشد مدرسۀ معماری اشتیدلشوله فرانکفورت شد و در سال 2014 از آنجا فارق التحصیل گردید. او سابقۀ همکاری با دفاتر تراز اول اروپا همچون استودیو طراحی دفتر هِن در برلین را دارد و علاوه بر‌طراحی، به تدریس و پژوهش در حوزۀ مواد، رایانش، و نقد معماری می پردازد.